Soma'da şehit madenciler için "anma yürüyüşü"

Soma'da şehit madenciler için "anma yürüyüşü"
Soma'da şehit madenciler için "anma yürüyüşü"
- Soma'da 13 Mayıs 2014'de meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden işçileri anmak için olayda hayatını kaybeden madencilerin yakınları ve bazı madenciler "anma yürüyüşü" düzenledi

MANİSA (AA) - Soma ilçesinde 13 Mayıs 2014'de meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden işçileri anmak için olayda hayatını kaybeden madencilerin yakınları ve bazı madenciler "anma yürüyüşü" düzenledi.

Bazı maden işçileri ile faciada hayatını kaybedenlerin yakınları ellerinde çeşitli pankart ve dövizlerle Ege Linyitleri İşletmesi Müessese Müdürlüğü'nden Beşyol mevkisindeki madenci heykeline kadar yürüdü.

Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden Uğur Çolak'ın babası İsmail Çolak, grup adına yaptığı açıklamada, yaklaşık 10 ay önce meydana gelen facia sonrasında yüzlerce kadının eşsiz, yüzlerce çocuğun babasız kaldığını belirtti.

Her ayın 13'ünde madenci heykelinin önünde toplanarak Soma'yı unutmamak ve unutturmamak için sokağa çıkacaklarını dile getiren Çolak, "Karanfil bırakma eylemini gerçekleştiriyoruz. 13 Mayıs 2015 bizim için bir devrin bittiği ve bir devrin başladığı tarihin yıl dönümü olacaktır" diye konuştu. 

Madenci heykeline karanfil bırakan grup olaysız şekilde dağıldı.


  ETİKETLER:

  Ege

  ,

  Maden

  ,

  manisa

  ,

  2015