Soma'da spor salonu sevinci

Soma'da spor salonu sevinci
Soma'da spor salonu sevinci
- Manisa'nın Soma İlçesinde, Saran Holding tarafından Cemil Meriç Anadolu Lisesi bahçesinde yaptırılan 250 seyirci kapasiteli spor salonu hizmete açıldı

MANİSA (AA) - Manisa'nın Soma İlçesinde, Saran Holding tarafından yaptırılan spor salonunun açılışı gerçekleştirildi.

Cemil Meriç Anadolu Lisesi bahçesinde yaptırılan 250 seyirci kapasiteli Soma Spor Salonu açılışına Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran da katıldı.

Saran, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, doğu ve güneydoğu illerinde bugüne kadar 13 spor salonu yaptırdıklarını, 12 bini aşkın genci sporla buluşturduklarını belirtti.

Soma'da geçen yıl yaşanan maden faciasının ardından 14'üncü spor salonunu ilçe çocuklarına ve gençlerine kazandırmak için çalışma başlattıklarını bildiren Saran, salonun açılışını Somalı çocuklara 23 Nisan hediyesi olarak yaptıklarını söyledi.

Yağmur sebebiyle kısa konuşma yapan Manisa Valisi  Erdoğan Bektaş ile Soma Kaymakamı Bahattin Atçı ise spor salonunu ilçeye kazandıran Sadettin Saran'a teşekkür etti. 

AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir de ilçede yaşanan facianın herkesin hafızasında yer edindiğini belirterek, "Devlet ve millet olarak el ele verdik, Soma'da yaraları nasıl sararız diye. Türkiye adeta ayağa kalktı, harekete geçti. Soma'ya hizmet olduk, yardım olduk, yağdık. Yardımlarını esirgemeyen tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Katılımcıların açılış kurdelesini kesmesinin ardından spor salonu gezildi. 

Açılışın ardından Sadettin Saran, basketbolcular Kerem Gönlüm, Levent Topsakal, Mirsad Türkcan, şarkıcı Sinan Akçıl ve Murat Dalkılıç'ın da yer aldığı takım, Somalı öğrencilerin oluşturduğu takımla gösteri maçı yaptı. 

Vali Bektaş ve Kaymakam Atçı, Sadettin Saran'a, Soma'nın simgesi madenci heykeli ile teşekkür belgesi takdim etti.