Soma'daki işçilerin tazminatları

Soma'daki işçilerin tazminatları
Soma'daki işçilerin tazminatları
- Facianın ardından işten çıkarılan işçilerin tazminatlarının 4 taksitte TMSF tarafından ödeneceğinin açıklanması, işçilerce memnuniyetle karşılandı

MANİSA (AA) - Soma'daki maden faciasının ardından işten çıkarılan işçilerin tazminatlarının 4 taksitte TMSF tarafından ödeneceğinin açıklanması, işçiler tarafından memnuniyetle karşılandı.

Facianın ardından aralık ayında sahanın tamamen kapalı olması dolayısıyla akitleri sona eren ve işten çıkarılan 2 bin 831 işçi arasında yer alan Ramazan Erol, ocağı işleten Soma Kömürleri AŞ'de iki yıl çalıştığını belirtti.

Haberi gazetecilerden öğrenen Erol, "Çok sevindim. Borcum vardı, onları kapatırım" dedi.

Ahmet Küyuk da 3 yıl çalışmasının karşılığında alacağı paranın, borç ödemesine gideceğini dile getirerek, "Madenlerin bir an önce açılmasını istiyoruz" ifadesini kullandı.

Rüştü Güler de "Tazminat konusunda yardım edenlerden Allah razı olsun. 5 yıllık alacağım var. Tazminatımı alınca ev alacağım" diye konuştu.

Şirkette 5 yıl çalıştıktan sonra çıkarılan Sadık Ökbağ ise mutluluktan ne söyleyeceğini bilemediğini ifade ederek, "Banka borçlarımız olsun, kredi borçlarımız olsun, paramızı alıp bir an önce kapatmak istiyoruz. Geçen sürede iş bulamadım. Bu habere çok sevindim" görüşünü aktardı.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, TMSF tarafından alacaklarına mahsuben şirketin sahiplerinin teminatları karşılığı işçilerin tazminat alacaklarının, 4 taksitte ödeneceğini açıklamıştı.