Soma'daki maden faciası

Soma'daki maden faciası
Soma'daki maden faciası
- Sosyal medya üzerinden örgütlenen bir grup madenci yakını, Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden şehit madencileri anmak amacıyla Beşyol kavşağındaki madenci heykeline karanfil bıraktı

MANİSA (AA) - Sosyal medya üzerinden örgütlenen bir grup madenci yakını, Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden şehit madencileri anmak amacıyla Beşyol kavşağındaki madenci heykeline karanfil bıraktı.

Soma'da 13 Mayıs 2014 tarihinde meydana gelen ve 301 madencinin ölümüyle sonuçlanan facianın ardından, sosyal paylaşım siteleri üzerinden örgütlenen bir grup madenci ailesi ve yakını Beşyol kavşağındaki madenci heykeli önünde bir araya geldi.

- Her ayın 13'ünde anmak için toplanacaklar

Madenci heykeline karanfil bırakan grup adına konuşan faciada şehit olan İsa Sadan'ın kardeşi Musa Sadan, "Biz Soma şehit madenci yakınları olarak Soma ve Ermenek'te yaşanan maden faciası gibi daha fazla yaşanmaması için her ayın 13'ünde burada toplanacağız. Unutmayacağız ve unutturmayacağız" dedi. 

Şehit Recep Gümcür'ün eşi Alime Gümcür da, "Diğer şehit aileleri ve yakınlarını da buraya bekliyorum. El birlik olalım" diye konuştu. 


  ETİKETLER:

  Sosyal Medya

  ,

  şehit

  ,

  Medya

  ,

  Maden

  ,

  sosyal

  ,

  Birlik

  ,

  manisa