Soma'daki maden faciası

Soma'daki maden faciası
Soma'daki maden faciası
- Soma Kömür İşletmeleri AŞ'de işlerine son verilen ve oturma eylemi başlatan bir grup işçi, maden faciasında hayatını kaybeden 301 işçi için olayın 301. gününde lokma döktürdü

MANİSA (AA) - Soma Kömür İşletmeleri AŞ'de işlerine son verilen ve oturma eylemi yapan bir grup işçi, maden faciasında hayatını kaybeden 301 işçi için olayın 301. gününde lokma döktürdü.

Soma Kömürleri AŞ'den yasal alacakları ödenmeden işten çıkarıldıklarını iddia eden işçilerin Ege Linyit İşletmeleri Müessese Müdürlüğü önünde başlattığı oturma eylemi 6. gününde sürüyor.

Tazminat hakları ödeninceye değin eylemlerini sürdüreceklerini belirten işçilerden Arif Şengül, bugünün, Soma maden faciasının 301. günü olunduğunu hatırlatarak, olayda hayatını kaybeden 301 arkadaşlarının hayrına lokma döktürdüklerini dile getirdi.

Şengül, "301 arkadaşımızı kaybedeli 301 gün oldu. Ölen işçilerimiz için lokma hayrı yapıyoruz. Bütün vatandaşlarımızı davet ediyoruz" dedi.

Şengül, eylemlerine diğer maden çalışanlarının destek vermesinin engellendiğini iddia etti.

İşçilerden Sami Yavuz ise yaklaşık 3,5 ay önce işten çıkarıldıklarını, haklarını alana kadar eylemlerini sürdüreceklerini vurguladı.


  ETİKETLER:

  Ege

  ,

  Maden

  ,

  İddia

  ,

  manisa