Soma'daki maden faciası

Soma'daki maden faciası
Soma'daki maden faciası
- Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Konan: "Soma maden kazasında hayatını kaybedenlerin ailelerine ve sağ kurtulanlara yönelik 1 yıl içinde, 2 bin 138 kişi ile bireysel görüşerek psiko-sosyal destek verdik" - "Ekiplerimizin yoğun ve gayretli çabası ile kötü durumda olan binlerce bireyi normal hayata adapte etmeyi başardık"

MANİSA (AA) - Manisa  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Konan, Soma maden kazasında hayatını kaybedenlerin ailelerine ve sağ kurtulanlara yönelik yürüttükleri çalışmada, 2 bin 138 kişiyle görüşerek psiko-sosyal destek verdiklerini belirterek, "Ekiplerimizin yoğun ve gayretli çabası ile kötü durumda olan binlerce bireyi normal hayata adapte etmeyi başardık" dedi. 

Konan, gazetecilere yaptığı açıklamada geçen yıl 13 Mayıs'ta meydana gelen Soma maden faciasından itibaren kurulan Psiko-Sosyal Destek Koordinasyon Merkezi'nin 1 yıllık çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Toplam 882 personel ile 10 bin 275 aileye ulaştıklarını ifade eden Konan, sosyal hizmet uzmanı, psikolog ve psikiyatrist gibi işin uzmanı personel ile bu hizmeti gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Aileler ve bireylerin, görevlendirilen ekipler tarafından en az 3'er kez ziyaret edildiğini kaydeden Konan, şunları ifade etti:

"Soma maden kazasında hayatını kaybedenlerin ailelerine ve sağ kurtulanlara yönelik 1 yıl içinde 2 bin 138 kişi ile bireysel görüşülerek psiko-sosyal destek verdik. 13 Mayıs'tan itibaren başlattığımız bu çalışmayı nisan ayının sonunda tamamlamayı düşünüyoruz. 1 yıl içerisinde çok önemli işler yaptık. Ekiplerimizin yoğun ve gayretli çabası ile kötü durumda olan binlerce bireyi normal hayata adapte etmeyi başardık. Son bir anket daha yapacağız. Eğer ihtiyaç varsa devam edeceğiz ihtiyaç yoksa  bu çalışmaya son vereceğiz."