Soma'daki maden faciası davası

Soma'daki maden faciası davası
Soma'daki maden faciası davası
- TBB Başkanı Feyzioğlu: -"Bu davanın bir an önce en adil bir şekilde sonuçlanmasını el birliği ile sağlamaya ahdettik"

MANİSA (AA) - Türkiye Barolar Birliği Başkanı (TBB) Metin Feyzioğlu, Soma'daki maden faciası davasına ilişkin, "Bu davanın bir an önce en adil bir şekilde sonuçlanmasını el birliği ile sağlamaya ahdettik" dedi.

Soma ilçesinde maden şehitliğini ziyaret eden Feyzioğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, adaletin gerçekleşmesi için dava sürecinin sonuna kadar takipçisi olacaklarını belirtti.

Feyzioğlu, davanın bir an önce en adil bir şekilde sonuçlanmasını el birliği ile sağlamaya ahdettiklerini ifade ederek, şunları kaydetti: 

"Toprağın altındaki bu acı kadar, toprağın üstünde de acı var. Şu anda Soma'da kömür madenlerinin durması sebebi ile de bir başka sıkıntı yaşanıyor. İşsizlik hat safhada, insanlar borçlu, insanlar aç. Devletin acilen buraya yatırımla girmesi lazım. Sadece kömür diye düşünmeyin, Soma'da tarımı, zeytini canlandırması lazım, bir başka sanayi getirmesi lazım ki Soma tekrar kalkınsın. Borçların ötelenmesi sözü verilmişti ama şu ana kadar gerçekleştirilmedi. KOSGEB'den para verildi ama yetmiyor. O kadar büyük borçlanma var ki, sonuç itibari ile hazıra dağ dayanmaz. Soma'da işleyen bir ekonomiye mutlak ihtiyaç var."

Feyzioğlu, maden şehitliği ziyareti ardından hizmete yeni açılan Soma Adliye Sarayını gezdi.