Soma'daki madene üretim onayı

Soma'daki madene üretim onayı
Soma'daki madene üretim onayı
- Manisa Valisi Erdoğan Bektaş: "Denetimler sonrası bugün itibariyle Atabacası ocağının açılması yönünde rapor verildiğini öğrendik" - "Orada 300 kadar işçimiz çalışıyordu, açılınca 400 kadar daha işçi işe alınacak"

MANİSA (AA) - Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, tespit edilen eksiklikler nedeniyle üretim faaliyetleri durdurulan Soma Kömürleri AŞ'ye ait Atabacası Maden Ocağı'nın, yapılan denetimler sonrası "yeniden üretime başlaması" yönünde rapor verildiğini bildirdi.

Vali Bektaş, AA Muhabirine yaptığı açıklamada Soma'da facianın meydana geldiği Eynez ocağını işleten Soma Kömürleri AŞ'nin ilçede 2 ocağının daha bulunduğunu, bunlardan Işıklar'da üretim devam ederken Atabacası'nda ise eksiklikler tespit edilerek üretimin durdurulduğunu hatırlattı. 

Atabacası'ndaki eksikliklerin giderilerek faaliyete geçmesi yönünde çalışmaların bir süredir devam ettiğini bildiren Bektaş, 2 bakanlığın ekipleri tarafından denetimlerin yapıldığını kaydederek şunları söyledi:

"Denetimler sonrası bugün  itibariyle Atabacası ocağının açılması yönünde rapor verildiğini öğrendik. Orada 300 kadar işçimiz çalışıyordu, açılınca 400 kadar daha madenci işe alınacak. Ocağın kapanması nedeniyle işsiz kalan arkadaşlarımız bir kısmının iş bulması yönünde ufak da olsa bir imkan oldu. Hayırlı olsun diyorum."


  ETİKETLER:

  Maden

  ,

  Bugün

  ,

  ,

  rapor

  ,

  manisa