Soma'dan SYDV için kömür sevkiyatı

Soma'dan SYDV için kömür sevkiyatı
Soma'dan SYDV için kömür sevkiyatı
- Soma'da çıkarılan kömürler, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfıları'na (SYDV) gönderilmeye başlandı

MANİSA (AA) - Soma'da çıkarılan kömürler, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfıları'na (SYDV)  gönderilmeye başlandı. 

SYDV'ye teslim edilecek yılın ilk parti kömürü için Soma Nakliyeciler ve Motorlu Taşıtlar Koperatifi önünde tören düzenlendi.

Kooperatif Başkanı Mehmet Yağcı, geçen haziran ayında yapılan sevkiyatın bu yıl 1 ay öncesinden başlandığını, bunun nakliyeci esnafı açısından sevindirici olduğunu bildirdi.

Türkiye 'nin farklı noktalarındaki SYDV'lere geçen yıl karayolu ve demiryoluyla 453 bin ton kömürün ulaştırıldığını kaydeden Yağcı, "Enerji Bakanlığımız ve TKİ Genel Müdürümüz ile yaptığımız görüşmelerde, bu yıl sanayi kömürünün azalmasından dolayı nakliyecilerin önemli oranda zararda olduğunu ileterek, sevkiyatların 1 ay öncesinden ve Soma'dan başlaması ricasında bulunduk. Bizleri kırmadılar. Kamyoncu esnafımız bu yıl daha fazla sevkiyat yapacak. İlk sevkiyatlarımız Manisa, Kayseri ve Isparta'ya olacak" diye konuştu. 

 Kurban kesiminin ardından kamyonlar ilk sevkiyat için Kayseri'ye yola çıktı.

Törene, ELİ Müessese Müdürü Hakkı Duran, Nakliyeciler Koooperatifi üyeleri de katıldı. 

 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Isparta

  ,

  Parti

  ,

  Kurban

  ,

  sanayi

  ,

  sosyal

  ,

  Enerji

  ,

  manisa