Somalı madencilerin adı fidan ve kütüphaneyle yaşatılacak

Somalı madencilerin adı fidan ve kütüphaneyle yaşatılacak
Somalı madencilerin adı fidan ve kütüphaneyle yaşatılacak
MANİSA (AA) - CHP Manisa İl Gençlik Kolları'nın, Soma'daki maden faciasında yaşamını yitiren 301 maden işçisi dikecekleri fidanlar ve bir ilkokulda...

MANİSA (AA) -  CHP Manisa İl Gençlik Kolları'nın, Soma'daki maden faciasında yaşamını yitiren 301 maden işçisi dikecekleri fidanlar ve bir ilkokulda oluşturulacak kütüphanede yaşatacağı bildirildi.  

Gençlik kolları başkanı Serdar Bozyaka,  parti binasında düzenlediği basın toplantısında, Soma'daki maden faciasını ve yaşanan acıları unutmadıklarını ifade ederek, bu çerçevede her fırsatta Soma'daki aileleri ziyaret etmeye çalıştıklarını dile getirdi.

Şehit madencilerin adını yaşatmak amacıyla "Bir Fidan Bir Kitap " adıyla yeni bir kampanya başlattıklarını belirterek, şunları kaydetti: 

"Soma'nın daha aydınlık bir geleceği görebilmesi için daha eğitimli insanların yetişebilmesi için bizde böyle bir adım atmaya karar verdik. Önümüzdeki günlerde Soma'da CHP Gençlik Kolları olarak güzel bir kütüphane açacağız. Ayrıca bu yaşanan acıların unutulmaması için 301 maden şehidimizin anısına birer fidan dikeceğiz."