Spil Dağı Milli Parkı'na yapılacak konaklama tesisleri

Spil Dağı Milli Parkı'na yapılacak konaklama tesisleri
Spil Dağı Milli Parkı'na yapılacak konaklama tesisleri
MANİSA (AA) - Spil Dağı Milli Parkı'nda yapılması planlanan konaklama tesisleriyle ilgili firma yetkilisi, proje hakkında Vali Erdoğan...

MANİSA (AA) - Spil Dağı Milli Parkı'nda yapılması planlanan konaklama tesisleriyle ilgili firma yetkilisi, proje  hakkında Vali Erdoğan Bektaş'ı bilgilendirdi.

Firma yetkilisi Ahmet Tekinalp'in sunumunun ardından Vali Bektaş, konuşmasında, Spil Dağı'na 2 otel ve teleferik tesisi yapılmasının planlandığını belirtti.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın, alt yapıyla ilgili problemleri çözdüğünü ifade eden Bektaş, "Şimdi büyükçe, kendi içerisinde tutarlı bir paketle bu iş, işletmecisi ile buluşmuş oldu. Umuyoruz kısa süre içerisinde başlanıp bitirilecek ve Manisa'nın ihtiyacı olan, heveslendiği ve bizim de mesaimizi çok meşgul eden turizm hamlesinde ciddi katkı sağlayacak" diye konuştu.

Bektaş, sunulan projelere, Orman ve Su İşleri Bakanlığı onayıyla başlanacağını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Teknik proje hazırlıkları, devam ediyor. Teleferik hattının Manisa ayağı nerede olacak diye yine araştırmalar devam ediyor. Bizim planda isteğimiz, Kervansaray bölgesinde eski şehre yakın bir bölge olsun idi. Orada bazı problemler olduğu ifade ediliyor. Yunusemre'de Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin arkasındaki bölge üzerinde yoğunlaşılıyor. Detaylar ortaya çıktığı zaman bir karar verilecek. Firma, bu konuda hevesli ve kapasitesi de yeterli. Bu konunun hakkını vereceğe benziyor. En kısa zamanda işe başlamalarını umuyor ve bekliyoruz."