Spil Dağı'ndaki yaban hayvanlarına yem bırakıldı

Spil Dağı'ndaki yaban hayvanlarına yem bırakıldı
Spil Dağı'ndaki yaban hayvanlarına yem bırakıldı
- Doğa Koruma Milli Parklar 4. Bölge Müdürlüğü ekipleri, yaban hayvanları için Spil Dağı Milli Parkı'na yem bıraktı

MANİSA (AA) -  Doğa Koruma Milli Parklar 4. Bölge Müdürlüğü Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri, kış şartları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için Spil Dağı Milli Parkı'na yem bıraktı. 

Hafta başından bu yana etkili olan ve kar kalınlığının yer yer 30 santimetreye ulaştığı Spil Dağı Milli Parkı'nda yaban hayvanları için doğaya 200 kilogram saman, 700 kilogram buğday ve 500 kilogram yeşil ot bırakıldı.

Doğa Koruma Milli Parklar 4. Bölge Müdürü Rahmi Bayrak, Spil Dağı'ndaki yaban hayatını korumanın herkesin görevi olduğunu hatırlatarak, söz konusu bölgede 700 civarında yılkı atının bulunduğunu, ayrıca çeşitli kanatlı türlerin yaşamını sürdürdüğünü kaydetti. 

Bayrak, bu yıl yaban hayvanları için 10 bin ton yem stoğu ayırdıklarını belirterek, "Bunu kar yağdığı süre boyunca muhtelif zamanlarda yaban hayvanlarına, özellikle atlarımıza, kuşlara, diğer tüm canlılara yem olması için doğaya bırakıyoruz" diye konuştu.

Bayrak, kar yağışı ve olumsuz hava koşullarının devam ettiği sürece yemleme çalışmasına devam edeceklerini sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  milli parklar

  ,

  Hava

  ,

  doğa

  ,

  kış

  ,

  kar

  ,

  koruma

  ,

  manisa