Suruç'taki terör saldırısı

Suruç'taki terör saldırısı
Suruç'taki terör saldırısı
- Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki terör saldırısı, Manisa'da protesto edildi.

MANİSA (AA) - Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki terör saldırısı, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Manisa İl Örgütü tarafından protesto edildi.

Parti binası önünde toplanan HDP'li grup yoğun güvenlik önlemleri arasında Manolya Meydanı'na kadar sessiz yürüdü.

Grup adına basın açıklaması yapan HDP İl Eş Başkanı Sait Taycı, insanlık adına 'utanç' verici bir günün yaşandığını ve saldırının siyasal olduğunu ileri sürdü.

Taycı, " Bugün Suruç'ta toplanarak Kobane'de yaşam, yeniden inşa etmek için bir araya gelen gencecik fidanlarımıza barışın ve insanlık onurunun kardeşlerine haince ve alçakça saldırı düzenlenmiştir. Bu alçakça saldır, toplumsal barışa eşit kardeşliğe ve insanlık onuruna yapılmış siyasal bir saldırıdır. Bu siyasal saldırının arkasında kimlerin olduğu ve canilerin kimlerden güç ve cesaret aldığı halklarımız tarafından çok iyi bilinmektedir" diye konuştu.

Yapılan tüm saldırılara rağmen 'inadına barış' diyeceklerini aktaran Taycı, "Şunu unutmayın ki ne yaparsanız yapın, ne kadar insanlık dışı davranırsanız davranın, ilan etmiş olduğunuz yok etme savaşını ne kadar tırmandırırsanız tırmandırın, üzerinde yaşayıp suyunu içtiğim toprağımdan, haklarımdan, halklarımdan ve özgürlüğümden yanayım diyen halkların onurlu direnişini engelleyemeyeceksiniz. Saldırganlığınızla kendi sonunuzu hazırlayıp döktüğünüz kanda boğulacaksınız" dedi.

HDP İl Eş Başkanı Hatice Aslan da yaptığı açıklama ile saldırıyı kınadı.

Açıklamanın ardından bir süre slogan atan grup, daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.