Sürücülere uyarı

Sürücülere uyarı
Sürücülere uyarı
- Manisa Müftüsü Cihan: "Bayramı acıya dönüştürmemek lazım"

MANİSA (AA) - Manisa Müftüsü Sinan Cihan, bayram tatili dolayısıyla seyahat eden sürücüleri trafik kurallarına uymaları gerektiği konusunda uyararak, "Bayramı acıya dönüştürmemek lazım" dedi. 

Müftü Cihan, gazetecilere yaptığı açıklamada, trafik kurallarına uymamanın maharet sayıldığı bir anlayışa doğru gidildiğini söyledi.

Trafik kurallarının ihlalinde güzel bir yapmış gibi bir yaklaşımın içerisine girildiğini kaydeden Cihan, "Bu nasıl bir anlayıştır. Bu çok yanlış bir anlayıştır. Trafik kurallarına uymak önce insanın kendine saygı göstermesidir. Siz trafik kurallarına ya da diğer kurallara uyacaksınız ki, başkası da sizin için oluşan kurallara uysun. Siz kurallara uymadan başkalarının kurallara uymasını beklemeniz ne kadar doğrudur. Dolayısıyla emniyet kemeri, şerit ihlali, hız ihlali gibi olgular bir araya geldiğinde, çok ciddi bir risk alanı oluşuyor. Bizim bayramlarımız da başlangıcından sonuna kadar acıya dönüşüyor. Savaşa girenler bu kadar kayıp vermiyor. Buna çok dikkat etmemiz gerekiyor. Bayramı acıya dönüştürmemek lazım" diye konuştu. 


  ETİKETLER:

  Kayıp

  ,

  seyahat

  ,

  ,

  emniyet

  ,

  manisa