Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- Terör gazisi Yıldızcı: "Bin yıldır bu topraklarda kardeşçe yaşadık. Türk-Kürt kavgası yok. Dış güçlerin ülkemiz üzerindeki oyunlarına gelmeyelim"

MANİSA (AA) - Turgutlu ilçesinde yaşayan terör gazisi Hasan Yıldızcı, son günlerde yaşanan terör olaylarıyla ilgili olarak, "Bin yıldır bu topraklarda kardeşçe yaşadık. Türk-Kürt kavgası yok. Dış güçlerin ülkemiz üzerindeki oyunlarına gelmeyelim" dedi.

Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, terörle mücadelede ihtiyaç olması halinde her zaman göreve hazır olduğunu belirterek, ülkenin bölünmez bütünlüğü ve huzuru için her şeyi yapacaklarını söyledi. 

Hakkari'nin Beytüşşebap ilçesindeki Üzümlü bölgesinde 1990'da bölücü terör örgütü PKK mensuplarıyla girdikleri çatışmada yaralandığını dile getiren Yıldızcı, o zaman şehit olmayı çok istediğini ancak gazi olduğunu ifade etti. 

Yıldızcı, "Bu mücadelenin sonunda olacağım en büyük onur şehit olarak Peygamber efendimize komşu olmaktı. Allah bize şehitliği değil ama gaziliği nasip etti. Vatan görevimde benim en büyük onurum gazilik unvanımdır. Bugün gazi olmama rağmen ülkemin ihtiyaç duyduğu zaman hemen silah altına girmeye, vatanım için her türlü şer odaklarıyla çarpışmaya hazırım. Bin yıldır bu topraklarda kardeşçe yaşadık. Türk-Kürt kavgası yok. Dış güçlerin ülkemiz üzerindeki oyunlarına gelmeyelim" diye konuştu.