TFF, Grassroots'un yeni sezon başlangıcını Manisa'da yaptı

TFF, Grassroots'un yeni sezon başlangıcını Manisa'da yaptı
TFF, Grassroots'un yeni sezon başlangıcını Manisa'da yaptı
- TFF İcra Kurulu Üyesi Koşar: - "İnşallah bu proje, Türkiye'de sağlam adımlarla ilerleyecek"

MANİSA (AA) -  Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) İcra Kurulu Üyesi ve Profesyonel Kurul Başkanı Arif Koşar, "İnşallah Grassroots projesi, Türkiye'de sağlam adımlarla ilerleyecek" dedi.

TFF Futbol Gelişim Direktörlüğü'nce gerçekleştirilen Grassroots Projeleri'nin Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu (BESYO) Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen tanıtım toplantısında konuşan Koşar, Manisa'da çok anlamlı projeler ve turnuvalar düzenlediklerini kulüp-okul-futbol projesinin pilot bölgesi olarak da bu kenti seçtiklerini söyledi.

Koşar, amaçlarının futbolun daha erken yaşlarda ve daha fazla çocuğa ulaşmasını sağlamak olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Katılan çocuklara, 40 seans üzerinden ücretsiz futbol eğitimi verilecek. Dört aylık çalışma sonunda, kulüpler tarafından yetenekli olduğu tespit edilen çocukların kazandırılarak, elit oyuncu havuzlarının genişletilmesi amaçlanıyor. 6-10 yaş arası kız ve erkek çocukları kapsayan proje, 9 Şubat-15 Haziran arasında uygulanacak. Her bir çocuk, okulunda haftada iki antrenman yapacak. Ayda iki defa bütün okullar, kulüplerin tesislerinde futbol festivaline katılacak. Projeye Manisaspor 18, Manisa Belediyespor 12, Akhisar Belediyespor 13, Turgutluspor 16, Salihli Belediyespor 15 ve Somaspor 8 okulla katılacak. Toplam 102 okulda en az 5 bin öğrenciye ulaşacağız." 

Yıllarca herkesin söylediği ama yapılamayan 6-10 yaş grubu için projenin hayata geçirildiğini anlatan Koşar, şunları kaydetti:

"Özellikle Türkiye'nin en eski BESYO akademilerinde toplantı yapmamız, bizim için ayrı bir gurur kaynağı oldu. İnşallah bu proje, Türkiye'de sağlam adımlarla ilerleyecek. Bu konuda Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve Futbol Gelişim Direktörü Fatih İbradı ile emeği geçen tüm arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum" diye konuştu.

CBÜ BESYO Müdürü Doç. Dr. Mehmet Güral ise uygulama için seçilmiş olmalarından dolayı mutlu olduklarını bildirdi.