Tuana bebek, kuvözdeki yaşam mücadelesini kazandı

Tuana bebek, kuvözdeki yaşam mücadelesini kazandı
Tuana bebek, kuvözdeki yaşam mücadelesini kazandı
- Demirci'de, 970 gram olarak dünyaya gelen ve 72 gündür kuvözde yaşam mücadelesi veren Tuana bebek yoğun tedavinin ardından hayata tutundu

MANİSA (AA) - Demirci'de Zinnur ve Aysel Ceylan çiftinin 970 gram olarak dünyaya gelen bebekleri, 72 gündür süren yaşam mücadelesini kazanarak hayata tutundu. 

Demirci'de yaşayan Zinnur ve Aysel Ceylan çifti, 17 yıl aradan sonra 13 Kasım 2014 tarihinde Salihli'de özel bir hastanede ikinci çocuklarına kavuşmanın mutluluğunu bebeklerinin 970 gram olması nedeniyle yaşayamadı. Çok küçük olması ve yaşam riski nedeniyle kucaklarına dahi alamadıkları özlem Tuana ismini verdikleri bebek, doğumundan hemen sonra kuvöze alındı. Kuvözde yaşam mücadelesi veren Tuana bebek 72 gün süren yoğun tedavinin ardından normal kilosuna ulaştı. 

- "Umudumuzu hiç kaybetmedik"

Umutlarını hiç zaman kaybetmediklerini ve doktorlara minnettar olduklarını söyleyen baba Zinnur Ceylan, "Çocuğumun hayata tutunması için gece gündüz dua ettik. Çok şükür bugün yavrumu kucağıma alabildim" diye konuştu.

Anne Zinnur Ceylan ise "İlk başlarda bu hale gelebileceğini tahmin etmiyorduk. İlk haftalarda çok küçüktü. Fakat tedavisi olumlu gidince haftalar sonra normal kilosuna kavuştu. Bugün kızımızın kilosu 2 kilo 300 grama çıktı. Doktorlarımız bize çok destek olduklar. 72 gün boyunca kuvözde kalarak hayata tutunan kızımız bugün artık yuvasına bizlere kavuştu" dedi.

17 yıl aradan sonra ikinci çocuk sevinci yaşadıklarını ifade eden anne Aysel Ceylan, "Bir yandan çok sevinmiştim, bir yandan da çok üzülmüştüm. 70 gün boyunca dua ederek bekledim. Allah'a şükürler olsun bugün yavrumu kucağıma aldım" diye konuştu. 


  ETİKETLER:

  Bugün

  ,

  Çocuk

  ,

  Yaşam

  ,

  Gece

  ,

  zaman

  ,

  manisa