Tunus'un Ankara Büyükelçisi Tekaya Manisa'da

Tunus'un Ankara Büyükelçisi Tekaya Manisa'da
Tunus'un Ankara Büyükelçisi Tekaya Manisa'da
- Büyükelçi Tekaya: "Türkiye, Tunus'u zor ve sıkıntılı günlerinde siyasi, ekonomik ve ticari olarak birçok konuda desteklemiştir"

MANİSA (AA) - Tunus'un Ankara Büyükelçisi Mohamed Salah Tekaya, Türkiye 'nin, Ortadoğu 'da yaşanan olaylarda ülkelerine maddi, manevi her anlamda büyük desteğinin olduğunu bildirdi.

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş'ı ziyaret eden Tekaya, Tunus ve Türkiye'nin şehirleri arasındaki ikili ilişkileri geliştirmek için bu kente geldiğini belirtti.

İki ülke arasındaki ilişkilerin çok güzel olduğunu ve bazı kentleri, "kardeş şehir" yapmayı istediklerini dile getiren Tekaya, "Manisa'yı seçmemizin sebebi marka değeri olması, tarihi ve kültürü zengin bir şehir olmasıdır. Biz şundan eminiz Manisa ile birçok konuda birliği yapabiliriz" diye konuştu.

Ortadoğu'da yaşanan süreçte Türkiye'nin Tunus'a maddi manevi birçok desteğinin olduğunu vurgulayan Tekaya, şunları kaydetti:

"Türkiye, Tunus'u zor ve sıkıntılı günlerinde siyasi, ekonomik ve ticari olarak birçok konuda desteklemiştir ve desteklemeye devam etmiştir. Kardeş Türk halkı için bu yapılan bize garip gelmiyor. Kardeş Türk halkı yardımsever, devamlı iyi işler yapmayı seven bir ülkedir. Dolayısıyla bizim devrim sürecimizde de Türkiye'nin yaptığı yardımları büyük bir gururla söylüyoruz. Türkiye'ye teşekkür ediyoruz."

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş ise Türkiye ile Tunus'un dostluğunun yüzyıllar öncesine dayandığını, tarihi bir beraberliğin olduğunu ifade etti.  

Vali Bektaş, konuk büyükelçiye kahve fincanı, Tekaya ise Bektaş'a, Tunus lokumu takdim etti.