Turgutlu'da şehitlerin isimleri sokaklara verildi

Turgutlu'da şehitlerin isimleri sokaklara verildi
Turgutlu'da şehitlerin isimleri sokaklara verildi
- Turgutlu'da, Şehit Uzman Çavuş Tolga Artuğ ve Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ali Şahin'in isimleri, ailelerinin ikamet ettiği sokaklara verildi

MANİSA (AA) - Turgutlu Belediye Meclisi'nde alınan karar doğrultusunda, Şehit Uzman Çavuş Tolga Artuğ ve Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ali Şahin'in isimleri, ailelerinin ikamet ettiği sokaklara verildi.

Turgutlu Belediye Meclisi'nde gündeme alınan, Şehit Piyade Uzman Çavuş Tolga Artuğ ve Şehit Jandarma Çavuş Ali Şahin'in isimlerinin, ailelerinin ikamet ettiği sokaklara verilmesi kararının Manisa Büyükşehir Belediyesince de onaylanmasının ardından, yeni isimleriyle birlikte sokak tabelaları değiştirildi.

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Dağlıca'da teröristlerin saldırısıyla şehit düşen Tolga Artuğ'un Cumhuriyet Mahallesi'ndeki baba evini ziyaretinde, şehidin babası Ercan, annesi Sevcan ve kardeşleri Zehra ve Kahraman Artuğ ile bir süre görüştü.

Başkan Şirin'e teşekkür eden şehit babası Ercan Artuğ, "Allah bin kere razı olsun. Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın. Biz evladımızı bu güzel vatanımız uğruna yitirdik. Türk milleti, yüz yıllardır olduğu gibi bugün de tek millet, tek devlet ve tek bayrak altında yaşasın" diye konuştu.

Sokağın giriş ve çıkışının yanı sıra ailenin isteği üzerine ikamet ettikleri apartmana da aynı tabela yerleştirildi.