Türk-İş Genel Başkanı Atalay:

Türk-İş Genel Başkanı Atalay:
Türk-İş Genel Başkanı Atalay:
- "(Soma faciası davası) Mahkemeler devam ediyor. Türk İş olarak mahkemenin sonuçlanmasını ve sorumlu kimse bedelini ödemesini, bir daha iş cinayetlerinin olmamasını talep ediyoruz" - "Biz Türk-İş olarak kurulduğumuz günden beri tavrımızı Türkiye'den yana koyduk. Tavrımızı ülkenin birliğinden yana koyduk. Bu bayrak bizim bir simgemiz. Onun altında toplanmaktan yana koyduk. Türk İş olarak tavrımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Türkiye varsa Türk-İş var, Türkiye varsa partiler var. Türkiye yoksa hiç bir iş yok."

MANİSA (AA) - Türk- İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Soma'daki maden faciası davasına ilişkin, "Mahkemeler devam ediyor. Türk- İş olarak mahkemenin sonuçlanmasını ve sorumlu kimse bedelini ödemesini, bir daha iş cinayetlerinin olmamasını talep ediyoruz" dedi. 

Atalay, Kurban Bayramı nedeniyle geldiği Soma'da çeşitli ziyaretlerde bulundu.  Türkiye Maden İşçileri Sendikası Ege Bölgesi Şubesi ve Maden-İş Sendikası Soma Şubesini ziyaret eden Atalay, belediye başkanı Hasan Ergene ile birlikte Türk İş Madenci İlköğretim Okulu'nun inşaatını gezdi.

Atalay ve beraberindekiler daha sonra Belediye Mezarlığı'na giderek, maden şehitlerinin mezarlarına karanfil bırakarak dua etti.

- "3 kuruş maaşa yerin altında iş cinayetine kurban gitti kardeşlerimiz"

Burada açıklamalarda bulunan Atalay, faciadan 4 gün sonra her bayram Soma'da olacağına dair söz verdiğini bir kez daha bu sözünü yerine getirmekten memnun olduğunu ifade etti. 

İçinde bulundukları mezarlıkta yatanların iş cinayetlerinin bedelini ödediğini belirterek Atalay, "3 kuruş maaşa yerin altında hiç parasına iş cinayetine kurban gitti bu kardeşlerimiz. Mahkemeler devam ediyor. Türk İş olarak mahkemenin sonuçlanmasını ve sorumlu kimse bedelini ödemesini, bir daha iş cinayetlerinin olmamasını talep ediyoruz" dedi.

Atalay, terör ve seçimden ötürü işçilerle, çiftçilerle, emekliyle ilgili problemlerin ikinci plana düştüğünü, seçimi kazasız belasız atlatmayı dilediklerini bildirdi.

- Türkiye'nin birliği

Terörle ilgili yoğun bir sıkıntı yaşadığını vurgulayan Atalay, şunları kaydetti:

"Malumunuz şu anda ülkemizde terörle ilgili yoğun bir şekilde ülkemiz kıskaç içinde, sıkıntı içinde. Geçen hafta perşembe günü Ankara 'da terörle ilgili Türk İş'in öncülüğünü çektiği bin insanın katıldığı bir bayrak mitingi yaptık. Biz Türk-İş olarak kurulduğumuz günden beri tavrımızı Türkiye'den yana koyduk. Tavrımızı ülkenin birliğinden yana koyduk. Bu bayrak bizim bir simgemiz. Onun altında toplanmaktan yana koyduk. Türk İş olarak tavrımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Türkiye varsa Türk-İş var, Türkiye varsa partiler var. Türkiye yoksa hiç bir iş yok."