TZOB başkan vekili Sorman, defnedildi

TZOB başkan vekili Sorman, defnedildi
TZOB başkan vekili Sorman, defnedildi
- Geçirdiği rahatsızlık sonrası dün vefat eden TZOB Başkan vekili Nuri Sorman, Manisa'da toprağa verildi

MANİSA (AA) - Manisa'da rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkan vekili Nuri Şeyda Sorman (61), toprağa verildi.

Hastane morgundan alınan Sorman'ın cenazesi, Hatuniye Cami'nde getirildi. Cenazede Sorman'ın eşi Saadet, kızı Melek ile oğlu Cezmi'nin yakınlarının desteğiyle ayakta kaldıkları gözlendi. 

Cenazeye Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Manisa Milletvekilleri Özgür Özel, Erkan Akçay, ziraat odalarının başkan ve temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

Cenaze namazının ardından Sorman, Kırtık Mezarlığı'ndaki aile kabristanlığına defnedildi. 

TZOB Genel Başkanı Bayraktar, gazetecilere yaptığı açıklamada, uzun süre Manisa'da oda başkanlığını yürüten dostunu kaybettiğini, Sorman'ın başarılı hizmetlerde bulunduğunu ve Manisalı çiftçilerin her zaman yanında olduğunu belirtti. 

Sorman'la huzurlu, uyumlu çalıştıklarını kaydeden Bayraktar, "Fevkalede üzüldük, çiftçiliği de çok seviyordu. Yönetimden ayrılır ayrılmaz hemen tarlasına gelerek traktörün tepesinde çiftçiliğe devam ederdi. Nitekim vefatı da böyle oldu" diye konuştu.