Vali Bektaş'a ziyaret

Vali Bektaş'a ziyaret
Vali Bektaş'a ziyaret
MANİSA (AA) - Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nde (CBÜ) eğitim gören Azerbaycanlı öğrenciler ile görüşmek için Manisa'ya gelen Azerbaycan Ankara...

MANİSA (AA) - Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nde (CBÜ) eğitim gören Azerbaycanlı öğrenciler ile görüşmek için Manisa'ya gelen Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Necibe Nesibova Manisa Valisi Erdoğan Bektaş'ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, Azerbaycanlı öğrencilerle görüşüp sorunlarıyla yakından ilgilenmek amacıyla Manisa'ya geldiğini belirten Nesibova, öğrencilerinin kendilerini yabancı olarak görmediklerini ifade etti. 

Türkiye'de eğitim gören gençlerin Azerbaycan'ın geleceği olduğunu vurgulayan Nesibova, "Onlar bizim geleceğimizdir, bizim yarınımızdır. Yarın bizim ülkemizi idare edecek kişilerdir, biz de devlet olarak onlarla yakından ilgilenip sahip çıkmaya çalışıyoruz. Yabancı ülkede değiller. Azerbaycan'da bütün veliler herkes rahatlıkla çocuğunu Türkiye'de eğitim görmeye gönderebiliyorlar. Hiç yabancı ülke sayılmıyor. Ne kadar olmasa da yine de anne babalarına uzaklar. Bir dertleri var mı gelip ilgilenelim istedik" diye konuştu.

 Vali Bektaş ise, "Biz iki kardeş ülkeyiz. Geçmişe dayanan dostluk ve kardeşlik bağlarımız var. Kardeş ülkemizin öğrencilerini İlimizde misafir etmek bizleri mutlu ediyor. Öğrencilerimizin kendilerini evlerinde hissetmelerini, Manisa'dan güzel anılarla ayrılmaları sağlayabilirsek memnun oluruz" dedi.

Ziyarette, Bektaş Nesibova'ya içinde yerel ürünlerin bulunduğu sepet hediye etti.