Valilik binasındaki tadilat

Valilik binasındaki tadilat
Valilik binasındaki tadilat
- Vali Bektaş: "Manisa için sembol bir bina, sembol değerde bir eser, bunu koruyup gelecek kuşaklara ulaştırmamız lazım"

MANİSA (AA) - Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, valilik binasında tadilat işlerinin devam ettiğini belirterek, "Manisa için sembol bir bina, sembol değerde bir eser, bunu koruyup gelecek kuşaklara ulaştırmamız lazım" dedi.

Vali Bektaş, gazetecilere, 2013 yılı sonlarında başlayan valilik binasındaki restorasyon çalışmalarının devam ettiğini, engellilerin üst katlara da çıkabilmesi için arayış içinde olduklarını söyledi.

Restorasyon projesinde, yaklaşık 4 milyon liralık kaynak öngörülmesine karşın yaklaşık 600 bin lira temin edilebildiğini dile getiren Bektaş, "( Para kadar yapalım) denildi. Para buldukça biraz daha yapacağız. Ağır iş ortadan kalktı, dışı bitti, çatı bitti, çerçeveler bitti, doğramaların tamamını değiştirdik" diye konuştu.

Bektaş, zemindeki taşların değiştirilmesinin,  Kültür ve Tabiat Varlıkları Kurulunca kabul edilmediğine değinerek, "Manisa için sembol bir bina, sembol değerde bir eser, bunu koruyup gelecek kuşaklara ulaştırmamız lazım" ifadesini kullandı.


  ETİKETLER:

  restorasyon

  ,

  Tabiat

  ,

  Para

  ,

  lira

  ,

  ,

  kültür

  ,

  kaynak

  ,

  manisa

  ,

  BİNA