Yurtta kış

Yurtta kış
Yurtta kış
- Yoğun kar yağışı nedeniyle İzmir-Ankara karayolunun Kula-Salihli kesimi ile Demirci-Simav ve Gördes-Akhisar karayolları ulaşıma kapandı - Salihli ilçesinde fırtına nedeniyle bazı evlerin çatıları uçtu

MANİSA (AA) - Manisa'da etkisini gösteren yoğun kar yağışı nedeniyle İzmir- Ankara karayolunun Kula-Salihli arasında kalan kesimi ile Demirci-Simav ve Gördes-Akhisar karayolları ulaşıma kapandı. 

Manisa kent merkezi ile ilçelerinde akşamdan itibaren etkili olan kar yağışı ulaşımda aksamalara yol açtı. İzmir-Ankara karayolunun Kula-Salihli arasındaki Kovukdere mevkisi, yoğun kar yağışının ulaşım güvenliğini tehdit etmesi nedeniyle ulaşıma kapatıldı. Bölgede, Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü ekipleri kar temizleme ve tuzlama çalışması başlattı.

Tipi ve kar yağışı nedeniyle Demirci-Simav ve Gördes-Akhisar karayolları da ulaşıma kapandı. 

Kar yağışı, İzmir- İstanbul karayolunun Manisa Sabuncubeli geçişi ile Gelenbe-Balıkesir arasındaki kesimindeki ulaşımı da etkiledi. Yağış nedeniyle kısa süre trafiğe kapanan bu yollarda, ekiplerin müdahalesiyle yeniden ulaşım sağlandı. 

Tipi şeklide yağan kar, Sarıgöl-Buldan yolu Topuzlu rampaları mevkisinde ulaşımda aksamalara yol açtı. Karayolları ekipleri, kar temizleme ve tuzlama çalışması yaparak yolu trafiğe açık tutmaya çalışıyor. 

Kar yağışı nedeniyle Soma-Akhisar ve Soma-Kınık yolları da ulaşıma bir süre kapandı. Her iki yol ekiplerce yapılan çalışma ile kısa sürede trafiğe açıldı. 

- Salihli'de fırtına çatıları uçurdu

Salihli ilçesinde ise sağanak ve fırtına etkili oldu. İlçede akşam kuvvetli sağanakla başlayan fırtına sonucu bazı evlerin çatıları uçtu.

Salihli Belediyesi zabıta ve itfaiye ekipleri, çatısı uçan evlerin bulunduğu bölgelerde güvenlik önlemi aldı. 

- Manisa Büyükşehir Belediyesinde kriz masası oluşturuldu

Manisa Büyükşehir Belediyesi, il genelinde etkili olan olumsuz hava koşulları nedeniyle kriz masası oluşturdu. 

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, karla mücadele için 4 grup halinde 5'er kişilik ekipler oluşturulduğu ve hava koşullarının yol açtığı olumsuzluklarla ilgili vatandaşların 0236 231 45 80 numaralı telefondan kriz masasına ulaşabilecekleri bildirildi.