ZEKA'dan Manisa'ya 14 milyon liralık hibe desteği

ZEKA'dan Manisa'ya 14 milyon liralık hibe desteği
ZEKA'dan Manisa'ya 14 milyon liralık hibe desteği
MANİSA (AA) - Manisa Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü, Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) Kalkınma Kurulu Başkanı Erbil Kalmış, Manisa'dan ZEKA'ya...

MANİSA (AA) - Manisa Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü, Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) Kalkınma Kurulu Başkanı Erbil Kalmış, Manisa'dan ZEKA'ya başvurusu yapılan 94 projeden başarılı bulunan 34'ünün desteklenmeye hak kazandığını bildirdi.

Kalmış, gazetecilere yaptığı açıklamada, ZEKA'nın "72 projeye 30 milyon lira destek" çağrısına Kütahya'dan 41, Afyonkarahisar'dan 59, Uşak'tan 26, Manisa'dan 94 proje ulaştığını açıkladı.

Manisa'nın proje hazırlaması konusunda her yıl artış kaydederek proje hazırlama ve hibe desteklerinde çevre illeri geride bıraktığını belirten Kalmış, "Her il proje sayısını arttırmayı hedefliyor. Bu sene proje sayımız arttı. Manisa'dan ZEKA'ya yapılan 94 projeden 44'ü başarılı bulunurken, 34'ü desteklenmeye haz kazandı. Şu anda geldiğimiz durum Manisa için memnuniyet verici" dedi.

ZEKA Manisa Koordinatör Vekili Buket Kamer ise "Manisa 34 projede 14 milyon 198 bin lira destek aldı" dedi.

Manisa'da hazırlanan projelerin dünya standartları hedeflerine yaklaşılması ve rekabet ortamının artmasına yönelik olduğuna dikkati çeken Kamer, "Manisa'nın hazırladığı 34 projeden 12'si ileri teknoloji kullanımı, yenilikçi, 6'sı AR-GE ve dışa bağımlılığı azaltmaya, 2'si ise inovasyona yönelik" diye konuştu.