10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü
10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü
- MTDF Başkanı Mehmet Şerif Öter, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

MARDİN (AA) - Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) Başkanı Mehmet Şerif Öter, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Öter, mesajında İnsan Hakları evrensel beyannamesinde, hiçbir ayrım gözetilmeksizin tüm insanların eşit, özgür ve onurlu yaşama hakkına sahip olduğunun ifade edildiğini hatırlattı.

Öter, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Ama ne yazık ki Beyannamede ifade edilen eşitlik, özgürlük, onurlu yaşam gibi kavramları Emperyal güçler kendi halkları için yaşatıp, uygularken, Ortadoğu coğrafyamızda yaşayan halklarımıza da nefes aldırmayıp, başta petrol olmak üzere yeraltı ve yer üstü zenginlikleri paylaşmak için yalancı, sahte özgürlükler, baharlar vaadiyle  kanlı senaryolarını uygulamaya devam ediyorlar. Bu gün bile komşumuz Suriye'de, Irakta, Mısırda, Libya'da, Afganistan'da ve ülkemizde oluk oluk kan akıyor, Kardeş kardeşi boğazlıyor. Sözde medeni dünyanın gözü önünde milyonlarca insan mülteci durumuna düşüyor. Minik bedenler sahile vururken,  buna sebep olan tüm zalimlerin aynı acıları yaşamaları temennisiyle 10 Aralık Dünya İnsan Hakları günü bir gün bu Coğrafyada tam anlamıyla yaşanması dileğiyle."