14 Mart Tıp Bayramı

14 Mart Tıp Bayramı
14 Mart Tıp Bayramı
- Midyat'ta sağlık çalışanları, 14 Mart Tıp Bayramı öncesi düzenledikleri eylemde sağlık ve çalışma koşullarının iyileştirilmesini talep etti.

MARDİN (AA) - Midyat'ta sağlık çalışanları, 14 Mart Tıp Bayramı öncesi düzenledikleri eylemde sağlık ve çalışma koşullarının iyileştirilmesini talep etti.

Midyat Devlet Hastanesi önünde düzenlenen eyleme katılan KESK 'e bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) üyeleri, olumsuz sağlık şartlarının ve çalışma koşullarının iyileştirilmesini istedi.

Grup adına basın açıklamasını okuyan SES Midyat Temsilcisi Nimet Acar Dökümcü, sağlık şartlarının olumsuzluklarını ve sağlık çalışanlarının sorunlarını dile getirdi.

Dökümcü, şöyle konuştu:

"14 Mart Sağlık Haftası'ndayız. Sağlığımız ve haklarımız için, halkımızın sağlığı için bugün aciller dışında sağlık hizmeti üretmiyoruz. Bakanlığa çağrımızdır. Birinci basamakta çalışanlarına her gün yeni bir görev dayatmaktan vazgeçin. Buradan bir kez daha hatırlatıyoruz. Ocak ayı başından beri her Cumartesi günü olduğu gibi 14 Martta da aile hekimlerinin ve ASM çalışanlarının nöbet direnişinin süreceğini buradan bir kez daha hatırlatıyoruz. Biz sağlık alanındaki tüm örgütler dayanışma içinde mücadelemizi 'herkes için, alan için de, veren için de sağlık' gerçekleşene dek sürdüreceğiz."


  ETİKETLER:

  KESK

  ,

  Bugün

  ,

  Aile

  ,

  sosyal

  ,

  hizmet