23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
- 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş'in koltuğunu devralan 5. Sınıf öğrencisi Linda Akın, kaymakamı aratmadı.

MARDİN (AA) - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş'in koltuğunu devralan 5. Sınıf öğrencisi Linda Akın, kaymakamı aratmadı.

Okul Müdürü Mesut Kılıç ve öğretmeni Ezgi Karadağ ile Kaymakam Ermiş'i makamında ziyaret eden Eğmirli İlk okulu 5. Sınıf öğrencisi Linda Akın, soğuk kanlı davranışları ve güzel anlatımı ile kaymakamı ve odada bulunanları kendine hayran bıraktı.

Akın, "23 Nisan'ı bize atamız armağan etti. Tüm dünya çocuklarına armağan etti. Bence bu gün çocukların en mutlu günü gelecek nesiller bir gün bu ülkeyi yönetecek ve herkes bunun farkındadır. Biz çocuklarımıza daha fazla önem verelim çocuklara verilen bu armağanı da biz korumalıyız" dedi.

Bir ülkenin kalkınması için eğitim gerektiğini ifade eden Akın, tapacağı faaliyetleri şöyle sıraladı:

"Okulları gezerdim kütüphanesi olmayan okullara kütüphane yapardım. Laboratuvar, ders araç gereçleri ve fiziki koşulları da iyileştirirdim. Elektrik kesintileri ile ilgili dediğimiz gibi ısraf ediliyor Güneydoğu Anadolu'da bu bir gerçek bu konuda bir proje hazırlayıp işte ısrafın çok kötü bir şey olduğunu anlatırdım."

Kaymakam olması halinde ilçede yasaların uygulanmasını sağlama ve Valiliğin verdiği emirleri uygulamakla işe başlayacağını ifade eden Akın, "İnsanların ihtiyaçlarını saptar ve bunların giderilmesi için elimden geleni yapardım. Görevi devr aldığımdan bu yana halkla iç içe olmanın gayretini gösterdim çümkü gerçek makam halkın gönlünde taht kurmaktan geçer. Taziyelerde düğünlerde hüzünde mutlulukta birbirimize sık sıkı kenetlendiğimizi en büyük sermayemizin bu birlikteliğimizden geçtiğini bilincindeyiz" şeklinde konuştu.

Çocuklara tavsiyelerde bulunan Linda Akın, çocuklardan kendisi gibi derslere ilgilerinin olmasını, bilgiye aç, ileri görüşlü olamlarını, ileriyi dar yerine geniş görmelerini ve sürekli başarılı olmaya odaklanmalarını ve çok kitap okumalarını istedi.

Kaymakam Ermiş, Linda Akın ve öğretmenlerine hediyeler verdi.