3 Aralık Dünya Engelliler Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
- MTDF Başkanı Mehmet Şerif Öter, engelli vatandaşların normal bir hayat sürmeleri için herkese ayrı ayrı görev ve sorumluluk düştüğünü belirtti.

MARDİN (AA) - Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) Başkanı Mehmet Şerif Öter, engelli vatandaşların normal bir hayat sürmeleri için herkese ayrı ayrı görev ve sorumluluk düştüğünü belirtti.

Öter, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, her sağlıklı insanın bir engelli adayı olduğunu kaydetti.

Öter, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Bir gün bu gruba hepimiz girebiliriz. Türkiye'de 8 buçuk Milyon engelli olduğu söyleniyor. Bu oran her dokuz kişiden biri engelli demektir. Engelli vatandaşlarımızı yılda bir kez değil 365 gün hatırlamalı ve onlara karşı sorumluluğumuzu yerine getirmeliyiz. Engellilere imkan verilirse en az sağlam insanlar kadar yararlı olabilirler. Engelliler için yaptıklarımızı aslında kendimiz için yaptığımızı unutmayalım engelli insanlara saygı, insanlığa saygıdır. Engelliler sadaka değil, ilgi ve iş beklemektedirler. Bu duygu ve düşüncelerle Dünya engelliler gününü kutluyorum."