6-7 Ekim olayları yaraları sarılıyor

6-7 Ekim olayları yaraları sarılıyor
6-7 Ekim olayları yaraları sarılıyor
- AK Parti Mardin Milletvekili Abdurrahim Akdağ, 6-7 Ekim olaylarında yakılan Kızıltepe Vergi Dairesi'nin okula dönüştürüleceğini bildirdi.

MARDİN (AA) - AK Parti Mardin Milletvekili Abdurrahim Akdağ, 6-7 Ekim olaylarında yakılan Kızıltepe Vergi Dairesi'nin okula dönüştürüleceğini bildirdi.

Akdağ, yaptığı açıklamada, Kızıltepe Vergi Dairesi'nin 6-7 Ekim olaylarında yakılarak kullanılmaz hale gelen Kızıltepe Vergi Dairesi'nin okul yapılması hususunda yaptıkları girişimin olumlu sonuç verdiğini söyledi.

Akdağ, "Kızıltepe'de merkezi bir noktada olan ve bin 579,79 metrekare yüzölçümlü taşınmazın okul olmasıyla ilgili girişimlerimiz sonuç verdi. İlk ve ortaokul yapılmak üzere Milli Eğitim Bakanlığına tahsis onayını aldık" dedi.

Kızıltepe Adliye lojmanlarının ise Aile Sosyal Politikalar Merkezi olacağını dile getiren Milletvekili Akdağ, şöyle konuştu:

"Kızıltepe'de bulunan Adliye lojmanlarının tahsisi konusunda yaptığımız girişimler sonucu Aile ve sosyal Politikalar Bakanlığımız'a devir işlemlerini gerçekleştirmiştik. Önümüzdeki ayda yapım ihaleleri yapılacak. Kızıltepe, Midyat ve Nusaybin ilçelerimiz dahil olmak üzere üç büyük ilçemize Aile ve Sosyal Politikalar Merkezleri yapacağız. İş yükünün ilçelere dağıtılması ve ilçelerimizde bulunan vatandaşlarımızın daha sağlıklı hizmet almalarına olanak sağlayacaktır. Hayırlı olmasını diliyorum."