8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
- Yeşilli kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla akşam yemeğinde bir araya geldi.

MARDİN (AA) - Yeşilli kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir'in eşi Hülya Demir'in verdiği akşam yemeğinde bir araya geldi.

Mardin'de bir restoranda verilen yemeğe katılan Yeşilli Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz, evde durmadan çalışan fedakar, emektar kadınların toplumun esasını oluşturduğunu ve çalışan kadınlarla beraber olmaktan gurur duyduğunu söyledi.

Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir ise, "Siz bayanlar, 'okuyupta ne olacağım' demeyin. Yanımızda 2 tane bayan milletvekili ve Kaymakam hanım var. Sizler de hedefinizi yüksek tutup önemli bir yere gelebilirsiniz. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun. Siz kadınlar, herşeyin en güzeline layıksınız. Sizler çok değerli birer annesiniz. 8 Mart değil hergün sizin gününüzdür" dedi.

Daha sonra Ersöz, yemeğe katılan çalışan 85 bayana sabundan yapılan çiçek verirken, Hülya Demir de geceye katılanlara gümüş lokumluk hediye etti.

Yemeğe Mardin Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey ve AK Parti   Ankara Milletvekili ve Mardin İl Koordinatörü Nurdan Şanlı katıldı.