AK Parti Artuklu Kadın Kolları 1. Olağan Kongresi

AK Parti Artuklu Kadın Kolları 1. Olağan Kongresi
AK Parti Artuklu Kadın Kolları 1. Olağan Kongresi
- AK Parti Artuklu Kadın Kolları 1. Olağan Kongresi yapıldı.

MARDİN (AA) - AK Parti Artuklu Kadın Kolları 1. Olağan Kongresi yapıldı.

Mardin Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu'nda yapılan kongrede tek aday olan Züleyha Öncel, oylamaya katılan 305 delegenin tüm oylarını alarak AK Parti  Artuklu Kadın Kolları Başkanı seçildi.

Kongrede konuşan AK Parti Mardin İl Başkanı Bahattin Uncu, Türkiye 'nin son 10 sene içerisinde çok güzel bir yere geldiğini ve bunun kıymetinin bilinmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye'nin geldiği noktadan eski noktaya götürülmek istendiğini anımsatan Uncu, şöyle konuştu:

"Ülkemizin geldiği konumun korunması ve sahip çıkılması gerekir. AK Partimiz'in hizmetlerini lütfen unutmayalım. Çevremize anlatalım. Bunlar, kendiliğinden oluşan şeyler değil. Bugün dünya , geldiğimiz bu noktada bizleri tekrar eski noktaya getirmek için ne gerekiyorsa yapmaya çalışıyor. Bulunduğumuz yerin kıymetini bilmemiz gerekiyor. Kadın olarak, erkek olarak, parti olarak, çalıştığımız yerlerde neyi temsil ediyorsak, STK olarak bunun kıymetini bilmek gerekiyor."  

Öncel ise, "2023 hedeflerine ulaşmak için AK Partimizin farklı kademelerinde yol alan bizlerin daha başarılı ve daha çetin çalışmasının gerektiğinin bilincinde görevimi layıkıyla yapmaya çalışacağım" dedi.