AK Parti Mardin Milletvekili adayı Erin:

AK Parti Mardin Milletvekili adayı Erin:
AK Parti Mardin Milletvekili adayı Erin:
- AK Parti Mardin Milletvekili adayı Erin, "Bu seferde insanlar sadece insanca yaşamak istiyor. Başka bir şey değil" dedi.

MARDİN (AA) - AK Parti Mardin Milletvekili adayı Abdullah Erin, "Bu seferde insanlar sadece insanca yaşamak istiyor. Başka bir şey değil" dedi.

AK Parti Mardin Milletveki adayları Abdullah Erin ve Ahmet Kaya, Anadolu Ajansı (AA) Mardin Bürosunu ziyarat etti.

Burada açıklamada bulunan Erin, 7 Haziran ile 1 Kasım seçimleri arasında farkların bulunduğunu, 7 Haziranda tüm etkenlerin AK Parti aleyhinde geliştirilmeye çalışıldığını, yurt içinde ve yurtdışındaki güç odaklarının AK Parti aleyhinde birleştiğini belirtti.

Erin, geçen seçimde köylerde ve özellikle kırsal kesimde vatandaşın, seçimlerde üzerinde baskıyı hissettiğini ve yaşadığını söyledi.

Geçen seçimlerde ve 1 Kasımdaki seçimlerde halkın isteklerinde farklılık olduğunu dile getiren Erin, şöyle konuştu:

"Geçen sefer, bu millet kardeşliği istiyor, barışı istiyor, silahların susmasını istiyor. Bu bölgenin sosyal ekonomik kalkınmasının artık daha ileri noktalara taşınmasını istiyor. Bunu geçen sefer milletimizin bir kısmı, HDP barajı aşarsa siyaset yapma yolunu tevcih ederlerse silahların ebediyete kadar susacağını ve artık insanların oturarak bir birleriyle konuşarak bu sorunların çözülmesi yolunun açılacağını öngördüler. Ve o şekilde tercihini kullanan insanlarımız oldu. Ama bu seçimde, gezdiğimiz ve dolaştığımız her yerde şunu gördük; geçen sefer o düşünce vardı. Bu seferde insanlar sadece insanca yaşamak istiyor. Başka bir şey değil. Anneler ve babalar, çocuklarının dışarı çıktığında nereye gittiği endişesini taşımamak istiyor. Babalar, yarınından endişe etmek istemediği bir gelecek istiyor. Genel olarak insanlarımızdaki ortak kanaat, insanlarımız, insanca, medeni imkanlardan en iyi şekilde istifade eden bir hayat bekliyor. Geleceğinden emin ve daha güvenli bir hayat bekliyor."

AK Parti Milletvekili adayı Erin, her gittikleri yerde esnafın, geçen 3-4 senedeki bereketli, huzurlu, güvenli o günleri aradığını ve istediğini, AK Parti'nin isteğinin de bu olduğunu kaydetti.

Erin, "İnsanlarımız, devletine güvenmek istiyor. Devlet de bu güveni temin etmek için gerekli adımları atıyor. Hergeçen gün vatandaşlarımızın devlete olan güvenleri daha daha da artıyor" diye konuştu.

Erin, Anadolu Ajansı'nın çalışmalarına da değinerek, "Anadolu Ajansı köklü haber geleneği olan, doğru, tarafısız, bağımsız haberciliği ilke edinen, her zaman doğruluğu, dürüstlüğü, bu memleketin milleti hayrına olacak işlerin peşinden koşturduğunu öteden beri takip ediyoruz" dedi.

Son birkaç senedir gerek merkezi, gerekse taşradaki yapılanmasıyla, kurumsal yapılanmasıyla, personeliyle Anadolu Ajansı'nın, haberciliği çok nitelikli bir noktaya taşıdığını gördüklerini ifade eden Erin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Gerçekten Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak bundan gurur duyuyoruz. Birçok haberin altında AA markasını görmek bizleri mutlu ediyor. Basın ahlakını ve ilkelerini esas alan ve daima hakkın yanında duran bu anlayışın devam edeceğine inanıyorum. Bu yoldaki faaliyetlerinizin başarısının devamını diliyorum."