AK Parti Mardin milletvekili adayı Miroğlu:

AK Parti Mardin milletvekili adayı Miroğlu:
AK Parti Mardin milletvekili adayı Miroğlu:
"HDP'ye, Selahattin Demirtaş'a sesleniyorum. Silahlı güçlerin seçimden önce Türkiye'yi terk etmelerini istiyoruz"

MARDİN (AA) - AK Parti Mardin milletvekili adayı Orhan Miroğlu, "HDP'ye Selahattin Demirtaş'a sesleniyorum. Silahlı güçlerin seçimden önce Türkiye 'yi terk etmelerini istiyoruz" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında diğer milletvekili adaylarıyla birlikte Mardin'in Midyat ilçesine gelen Miroğlu, AK Parti  seçim bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, Çözüm Süreci'nin önemine ilişkin değerlendirme yaptı.

 Kalıcı bir barışa gitmeden, bölgede barışın, huzurun, kardeşçe yaşamanın sağlanamayacağını belirten Miroğlu,  ''Çözüm Süreci bölge için çok önemlidir. Hakikaten ilerletemeyiz" dedi.

PKK 'ya yapılan silah bırakma çağrısını da hatırlatan  Orhan Miroğlu, şunları söyledi:

"Birliğimizi, beraberliğimizi inşa edecek çareler üretemeyiz. Silahlı insanların gruplar halinde buralarda dolaşmasının sebebi halen nedir? Tekrar o silahlı günlere, o şiddet günlerine dönmeyi mi istiyorsunuz? Eğer istemiyorsanız buradan HDP'ye, Selahattin Demirtaş'a sesleniyorum. Silahlı güçlerin seçimden önce Türkiye'yi terk etmelerini istiyoruz."

AK Parti Mardin milletvekili ve eski İçişleri Bakanı Muammer Güler de "Ülkenin kumpaslarla yönetilemeyeceğini, Paralel Yapı, dış güçler ve üst akıl oyunlarıyla bu ülkenin idare edilemeyeceğini 7 Haziran'da göstermemiz lazım" diye konuştu.

AK Parti milletvekili adayı Abdullah Erin ise tüm partileri, birlik ve beraberlik içinde çalışmaya davet etti.