AK Parti Mardin Milletvekili Miroğlu:

AK Parti Mardin Milletvekili Miroğlu:
AK Parti Mardin Milletvekili Miroğlu:
- Miroğlu: "(Sandıkların taşınması) Eğer taşıma sistemi gerçekleşirse vatandaşın özgür iradesine konulan ambargo bir biçimde kırılmış olur"

MARDİN (AA) -  AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, sandıkların taşınmasına ilişkin, "Eğer taşıma sistemi gerçekleşirse vatandaşın özgür iradesine konulan ambargo bir biçimde kırılmış olur" dedi.

AK Parti Mardin İl Başkanlığı'nca bir otelde düzenlenen programda konuşan Miroğlu, silahların gölgesinde bir seçim sürecine girildiğini, vatandaşın özgür iradesinde müdahale olduğunu söyledi.

Miroğlu, taşıma sistemiyle insanların oy tercihlerini gizleme imkanı bulabileceğini işaret ederek, "Vatandaş özgür olarak iradesini kullanamıyorsa aslında buradaki müdahaleyi sorgulamak lazım. Eğer taşıma sistemi gerçekleşirse vatandaşın özgür iradesine konulan ambargo bir biçimde kırılmış olur. Çünkü toplu alanlarda kullanılacak oyların HDP'ye gitmemesi halinde burada bir tespit yapılamayacak. Bir bakıma insanlar  kendi oy tercihlerini gizleyebilecekler" diye konuştu.

Miroğlu, bazı bölgelerde AK Parti'ye oy çıktığı için vatandaşların saldırıya uğrayıp mağdur edildiğini bildirerek, seçimde yaşanan adaletsizlikleri meclise gündemine taşımak durumunda olduklarını kaydetti.

Taşıma sistemine HDP'nin karşı çıktığını hatırlatan Miroğlu, "Taşıma sistemi AK Parti'nin başlattığı bir süreç değildir. Cizre'de bir talep oldu, AK Parti olarak bizim resmi bir talebimiz söz konusu değil. Bu güvenlik meselesini mülki amirler değerlendiriyorlar. Dolayısıyla AK Parti'nin başlattığı bir süreç değil" ifadelerini kullandı.

Programa, AK Parti İl Başkan Mehmet Ali Dündar, milletvekili adayları Ceyda Bölünmez Çankırı, Süleyman Çelik, Abdullah Erin, Veysi Kaya ve Ahmet Kaya da katıldı.