Artuklu'da resim sergisi

Artuklu'da resim sergisi
Artuklu'da resim sergisi
- Mardin'in Artuklu İlçesi Akıncı Ortaokulu'nda, okul öğrencilerin çalışmalarından oluşan "Karma Resim Sergisi" açılışı yapıldı.

MARDİN (AA) - Mardin'in Artuklu İlçesi Akıncı Ortaokulu'nda, okul öğrencilerin çalışmalarından oluşan "Karma Resim Sergisi" açılışı yapıldı.

Akıncı Ortaokulu çok amaçlı salonunda düzenlenen karma resim sergisinin açılışı Okul Müdürü Metin Aydın ve öğretmenler tarafından yapıldı.

Sergi açılışında konuşan Aydın, eğitim kurumlarında yapılan esaslı sanatsal çabaların öğrencilerin dünyalarını renklendirdiğini söyledi.

Aydın, "Geleceğin ressam adayı öğrencilerimizi, güzel ve nitelikli bir çalışmaya imza attıklarından dolayı kutluyorum. Ayrıca sergimizi onurlandıran, yalnız bırakmayan herkese de teşekkürler ediyorum" dedi.

Görsel Sanatlar öğretmeni Nur Seçil Esen ise, "Sanat, düşünme, düşünebilme yetisini kazandıran, duyguları, beğenileri orijinal bir biçimde ifade etmeyi gerektiren, bakmak ve görmek arasındaki farkı ayırt etmeyi sağlayan, güzellik kavramını kişiye göre şekillendirirken ruh doygunluğuna ulaşmamızı sağlayan, kısacası bireyin gelişimine ciddi anlamda katkı sunan bir alandır" şeklinde konuştu.

Sergi, bir hafta süreyle sanatseverlerin beğenisine açık kalacak.


  ETİKETLER:

  Aydın

  ,

  sanat

  ,

  Resim

  ,

  Okul

  ,

  sergi

  ,

  ruh

  ,

  eğitim