Basketbol: Tekerlekli Sandalye Bölgesel 2. Lig D Grubu

Basketbol: Tekerlekli Sandalye Bölgesel 2. Lig D Grubu
Basketbol: Tekerlekli Sandalye Bölgesel 2. Lig D Grubu
MARDİN (AA) - Basketbol Tekerlekli Sandalye Bölgesel 2. Lig D Grubu'nda mücadele eden Kızıltepe Engelliler Gücü, Diyarbakır Büyükşehir...

MARDİN (AA) - Basketbol Tekerlekli Sandalye Bölgesel 2. Lig D Grubu'nda mücadele eden Kızıltepe Engelliler Gücü,  Diyarbakır Büyükşehir Engelliler'i 77 - 33 yendi.

Kızıltepe Spor Salonunda rakibini yenen Kızıltepe Engelliler Gücü takımı Antalya 'da yapılacak Play-off maçlarına katılmaya hak kazandı.

Maçın ardından açıklama yapan Mardin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Kuzu, Kızıltepe Engelliler Gücü takımının Play-off maçlarını garantilediğini söyledi.

Antalya'da yapılacak ve 12 takımın katılacağı Play-off maçlarına ilk 4'e girdiği durumda birinci lige çıkacağını ifade eden Kuzu, "Biz bu anlamda Kızıltepe Engelliler Gücü Basketbol takımımıza başarılar diliyoruz ve inşallah Kızıltepe'den ilk defa birinci ligte bir takım mücadele edecek" dedi.

Takım kurucusu ve destekçisi İzzettin Taşkın ise Kızıltepe Kaymakamının destekleri ile bu noktaya geldiklerini ifade etti.

Maçı, ''Dünyanın en uzun adamı'' unvanını 2 metre 51 santimetre boyu ile koruyan Mardinli Sultan Kösen de izledi.