Basketbolla yaşama bağlandı

Basketbolla yaşama bağlandı
Basketbolla yaşama bağlandı
- Mardin'in Kızıltepe ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonrası 11 yaşında engelli kalan Hamdin Erin, 3 yıl önce tanıştığı basketbol sayesinde yeniden hayata tutundu

MARDİN (AA) - ADNAN KOÇHAN - Kızıltepe'de geçirdiği trafik kazası sonucu bir bacağını kaybeden 17 yaşındaki Hamdin Erin, basketbol ile yaşama tutundu.

Basketbol Garanti Tekerlekli Sandalye Bölgesel E Grubu'nda mücadele eden Kızıltepe Engelliler Gücü Spor Kulübü'nün oyuncularından Hamdin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 11 yaşındayken geçirdiği trafik kazasının ardından engelli kaldığını söyledi.

Hamdin Erin, engeli sebebiyle hayata küstüğünü ve eve kapandığını belirtirken, 3 yıl önce karşılaştığı Kızıltepe Engelliler Gücü Spor Kulübü Başkanı Mehmet Yusuf Taşkın ve antrenör İzzettin Taşkın'ın tavsiyesi üzerine takıma dahil olduğunu kaydetti.

Spora başlamasıyla hayatındaki birçok şeyin  değişmeye başladığını vurgulayan Hamdin, "Spor sayesinde mutlu olmayı öğrendim. Basketbol oynamaktan büyük keyif alıyorum. Spor yaparken kendimi çok mutlu hissediyorum. Beni artık takımdan kovsalar dahi ayrılmam, buranın bir parçası oldum "  dedi.

- "Takımın vazgeçilmezi oldu" 

Kulüp başkanı Taşkın da trafik kazası geçirdikten sonra Hamdin ile irtibata geçtiğini ve bu sporu tavsiye ettiğini söyledi.

Hamdin'in kısa sürede takıma uyum sağladığını aktaran Taşkın, şunları kaydetti:

"Hamdin, takımın vazgeçilmezi oldu. 3 yıldır devam ediyor, ondan memnunuz. Zaten kendisi de bizi bırakmak istemiyor. Biz engellilerimize sürekli destek olmaya çalışıyoruz.  Yılda bir kere değil de her gün hatırlanmamız gerekiyor. Engellilerin kulübümüze gelip, spor yapmalarını istiyoruz. İmkan verildiği takdirde bütün engellilerimizi spora kazandırmak istiyoruz."

Antrenör İzzettin Taşkın ise Hamdin Erin'in takıma katılmasının ardından kısa sürede büyük gelişme gösterdiğini vurgulayarak, "İnşallah Hamdin, mili takımda yer alacak" şeklinde konuştu