BES üyelerine açılan soruşturma protesto edildi

BES üyelerine açılan soruşturma protesto edildi
BES üyelerine açılan soruşturma protesto edildi
- Büro Emekçileri Sendikası (BES) Mardin Şubesi, Mardin Adliyesi önünde düzenlenen eylemde 3 üyesi hakkında açılan disiplin soruşturmasını protesto etti.

MARDİN (AA) - Büro Emekçileri Sendikası (BES) Mardin Şubesi, Mardin Adliyesi önünde düzenlenen eylemde 3 üyesi hakkında açılan disiplin soruşturmasını  protesto etti.

Adliye önünde toplanan BES üyeleri adına basın açıklamasını okuyan Bes Mardin Şube Başkanı Mustafa Benli, Büro Emekçileri Sendikası (BES) Mardin Şubesi'nin 17.10.2014 tarihi itibariyle başlattığı işyerlerine serbest kıyafetle gitme kararını uygulayan 3 sendikalı hakkında Mardin Defterdarlığı Vergi Dairesi Müdürlüğü'nün başlatmış olduğu disiplin soruşturmasının geri çekilmesini talep etti.

KESK"e bağlı Büro Emekçileri Sendikası'nın (BES) kurulduğu günden bugüne kadar her türlü statükoya karşı çıktığını dile getiren Benli, şöyle konuştu:

" Kamu hizmeti veren emekçilerin kılık ve kıyafeti, kamudan hizmet almaya gelen yurttaşlarda eşitsizlik algısı yaratmayacak şekilde olmalıdır. Bu çerçevede sendikamız, 17 Ekim 2014 tarihi itibariyle başlattığı işyerlerine serbest kıyafetle gitme kararı almıştır. Hiçbir işyerinde sendikal kararı uygulayan üyelerimizle ilgili sorun yaşanmazken Mardin Defterdarlığı Vergi Dairesi Müdürlüğü, sendikal kararı uygulayan 3 arkadaşımız hakkında disiplin soruşturması başlatmıştır. Bu soruşturmalar eylem kırıcılıktır, mobbingdir, sendikal faaliyetlerin engellenmesidir. Buna hiçbir idarecinin hakkı yoktur. Bu suçtur. Üyelerimiz hakkında açılan bu soruşturmalar derhal geri çekilmelidir. Çekilmediği ve üyelerimize herhangi bir ceza verilmesi durumunda bu cezayı verenler hakkında sendikamızca Ceza Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince işlem başlatılacaktır."

Basın açıklaması okunduktan sonra eyleme katılanlar, 5 dakikalık  oturma eyleminden sonra dağıldı.


  ETİKETLER:

  KESK

  ,

  Kamu

  ,

  Ceza

  ,

  Protesto

  ,

  Vergi

  ,

  Eylem

  ,

  adliye

  ,

  hizmet

  ,

  Karşı