Çektiği filmlerle Mardin'i tanıtıyor

Çektiği filmlerle Mardin'i tanıtıyor
Çektiği filmlerle Mardin'i tanıtıyor
MARDİN (AA) - Mardin'in Kızıltepe ilçesinde yaşayan Vedat Alınca, çektiği kısa film ve belgesellerle Mardin'in tanıtımına katkı sunuyor.Çektiği 7...

MARDİN (AA) - Mardin'in Kızıltepe ilçesinde yaşayan Vedat Alınca, çektiği kısa film ve belgesellerle Mardin'in tanıtımına katkı sunuyor.

Çektiği 7 kısa film ve belgeselle Mardin'in güzelliklerini anlatmaya çalışan 23 yaşındaki Vedat Alınca, AA muhabirine, amacının bölgeye yönelik algıyı filmlerle değiştirmek olduğunu söyledi.

Bölgenin tarihi ve kültürel yapısını ön plana çıkarmak için gayret gösterdiğini kaydeden Alınca, "Bütün bu filmleri iki kişi hazırlıyoruz. Ben çekiyorum, arkadaşım montajını yapıyor. Maddi imkansızlıklar içerisinde ancak bu kadarını yapabiliyoruz. İmkan verilirse daha büyük projelere imza atacağıma inanıyorum" dedi.

Kaymakamlığın  fotoğraf makinesi, belediyenin de  bilgisayar desteğinde bulunduğunu ifade eden Alınca, "Hem kaymakamlık hem de belediyeye çok teşekkür ediyorum. Ancak kaliteli film ve belgesel için daha iyi malzemelere ihtiyacım var" diye konuştu.