Çiftçiye mazot ve gübre desteği listeleri asıldı

Çiftçiye mazot ve gübre desteği listeleri asıldı
Çiftçiye mazot ve gübre desteği listeleri asıldı
- Kızıltepe İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nevaf Kalkan, çiftçilerin mazot ve gübre desteği askı icmalleri listesinin asıldığını bildirdi.

MARDİN (AA) - Kızıltepe İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nevaf Kalkan, çiftçilerin mazot ve gübre desteği askı icmalleri listesinin asıldığını bildirdi.

Çiftçilerin mağduriyet yaşamamaları için mutlaka askı icmallerinin kontrol edilmesi gerektiğini belirten Kalkan, çiftçilerin eksiklikleri olduğu takdirde ilçe müdürlüğüne başvurmaları gerektiğini söyledi.

Çiftçilerin mazot ve gübre desteği şu an askıda olduğunu ifade eden Kalkan, şunları söyledi:

"Çiftçileri gereksiz yere fazla mazot ve gübre kullanmamalrı konusunda uyarmak istiyorum. Fazla tohum, gübre ve sulamanın ürün verimini artırmaz. Özellikle fazla verim almak için buğdayda fazla tohum ve gübre kullanımı mevcuttur. Fazla tohum ve gübre kullanmak ürün açısından iyi değildir. Ürünün gübresinden, tohumundan, sulamasından ve bakımından yani hepsinden dengeli bir şekilde yapıldığı zaman fazla ürün elde edilebilir. Çiftçilerimizin ileride mağdur olmamaları için ve konuyla ilgili danışmanları varsa danışsınlar yoksa da ilçe müdürlüğümüzle diyaloga geçerek gerekli bilgilerin almalarını tavsiye ediyoruz." 


  ETİKETLER:

  Tarım

  ,

  ilçe

  ,

  gıda

  ,

  zaman