Dargeçit'teki sokağa çıkma yasağı

Dargeçit'teki sokağa çıkma yasağı
Dargeçit'teki sokağa çıkma yasağı
- Mardin'in Dargeçit ilçesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyon başlatıldı - Terör saldırılarında ilçedeki bir cami de zarar gördü

MARDİN (AA) - Dargeçit ilçesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından PKK'lı teröristlere yönelik operasyon düzenlendi.

İlçede dün saat 18.00'den itibaren uygulanan sokağa çıkma yasağının ardından ilçenin teröristlerden temizlenmesi, kurulan barikatların kaldırılması, kazılan hendeklerin kapatılması, patlayıcı tuzaklarının imhası için özel harekat polislerinin de katılımıyla kapsamlı operasyon başlatıldı.

Çok sayıda hendek ve barikat ile tuzaklanan patlayıcının bulunduğu ilçede güvenlik güçlerince yürütülen operasyonlarda sivillerin zarar görmemesi için büyük hassasiyet gösteriliyor.

- Polis aracına roketatarlı saldırı 

Operasyon kapsamında teröristlerce zaman zaman polis ekiplerine uzun namlulu silah ve roketatarla saldırıda bulunuluyor.

İlçede polisleri taşıyan zırhlı araca teröristlerce düzenlenen roketatarlı saldırıda ölen yada yaralanan olmadı.

- Camiye terör saldırısı 

Terör örgütleri mensuplarının ilçede gerçekleştirdiği saldırılarda Safa Mahallesi'ndeki Ulucami'de de hasar oluştu.

Saldırıda camları kırılan camide minber, asma tavan, malzemelerin büyük oranda zarar gördüğü belirtildi.

Operasyon devam ediyor.

Mardin Valiliğince, Dargeçit ilçesinde, terör örgütü mensuplarının yoğunlaşan faaliyetlerine son verilmesi için dün saat 18.00 itibarıyla sokağa çıkma yasağı ilan edildiği açıklanmıştı.