Diyarbakır'da HDP mitingindeki patlama

Diyarbakır'da HDP mitingindeki patlama
Diyarbakır'da HDP mitingindeki patlama
- MGC Başkanı Cemil Aydoğan, Diyarbakır'da HDP itinginde patlama ile ilgili yatığı açıklamada, ne pahasına olursa olsun bölgede barış ve demokrasi güçlerinin kazanacağın söyledi.

MARDİN (AA) - Kızıltepe Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı Cemil Aydoğan, Diyarbakır 'da HDP itinginde patlama ile ilgili yatığı açıklamada, ne pahasına olursa olsun bölgede barış ve demokrasi  güçlerinin kazanacağın söyledi.

Aydoğan, MGC yeni yönetim belirleme toplantısı esnasında Diyarbakır'da HDP mitinginde patlama yaşandığın belirterek şunları kaydetti:

"Bu patlama eğer barış ve demokrasiyi sabote edecek bir saldırı ise, bu saldırıyı en sert bir şekilde lanetliyorum ve bu karanlık örgütleri yönlendiren siyasal kurumlarıda lanetliyorum. Bu kurumlar hem bu seçimde hem de tarih önünde kaybedecektir. Tarihte olduğu gibi bu karanlık düşünce sahiplerinin tarihin çöp tenekesine gireceği günler uzak değildir. Ne pahasına olursa olsun bu coğrafyada barış ve demokrasi güçleri kazanacaktır." dedi.

MGC Başkanı Aydoğan, başta yaralılara geçmiş olsun dileğinede bulunduğunu kaydederek, HDP Eş Genel Başkan Sayın Selahattin Demirtaş'a, tüm halkları ve tüm barış ve demokrasi güçlerine geçmiş olsun dileğinde bulundu.