Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik saldırılar

Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik saldırılar
Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik saldırılar
- Türk Haber-Sen Mardin Şubesi üyeleri, Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik saldırıları kınadı.

MARDİN (AA) - Türk Haber -Sen Mardin Şubesi üyeleri, Doğu Türkistan'da Müslümanlara yönelik saldırıları kınadı. 

Karayolları Park'ında toplanan grup adına basın açıklamasını okuyan Türk Haber-Sen Mardin İl Temsilcisi Şeymus Kanat, İslam coğrafyalarında Ramazan ayının ifa edildiği bu mübarek günlerde devam eden bu zülmü kınadıklarını söyledi.

Müslüman ve Türkler'e yönelik katliamların yapıldığı kaydeden Kanat, "Bu olanlara seyirci kalmak ayrı bir zulümdür. Nerede olursa olsun ateşi söndürmeye çalışmak her vicdan sahibi insanın vazifesidir" dedi.

Kanat, sölerini şöyle sürdürdü:

"Bosna'da, Afganistan'da, bugün de Suriye 'de, Libya'da, Doğu Türkistan'da Kürtler, Araplar, Türkmenler yine Müslümanım diyenler tarafından kayledikmekte. Doğu Türkistan'da Uygur Türkleri de Çin devlet terörü ile karşı karşıya kalmaktadır. Aynı zulüm kim bilir hangi İslam coğrafyasında yine ümmetin hangi fertleri üzerinde olacaktır. Sözde demokrasi ve barış güçleri nedense sessiz kalmayı tercih etmektedirler." 

Kanat, "İnanıyorum ki İslam Dünyası bu zülme karşı koyacak güçtedir. Başta ülkemiz olmak üzere tüm İslam ülkelerinin ve insani duygulara sahip tüm ülkelerin buna dur demesi gerekmektedir" diye konuştu.

Grup, açıklamanın ardından olaysız bir şekilde dağıldı.