Dünya Kudüs Günü

Dünya Kudüs Günü
Dünya Kudüs Günü
MARDİN (AA) - Midyat'ta Dünya Kudüs Günü dolayısıyla Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcilerinden oluşan bir grup, açıklama yaptı.Mıhallemi Arap...

MARDİN (AA) - Midyat'ta  Dünya Kudüs Günü dolayısıyla Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcilerinden oluşan bir grup, açıklama yaptı.

Mıhallemi Arap Yardımlaşma Derneği (May-Der) Başkanı Abdulvahap Sağlam,  Atatürk Anıtı Parkı'nda toplanan grup adına yaptığı açıklamada, Kudüs'ün sıradan bir mekan olmadığına ve iki milyarlık Müslüman nüfusa rağmen kutsal Filistin topraklarının esaretinin herkes için utanç verici olduğunu belirtti.

Siyonist İsrail Devleti'nin Ortadoğu 'da inşa edilmesinden bu yana Müslüman coğrafyasında kan ve gözyaşının hiç eksik olmadığını söyleyen Sağlam,"İşgalci Siyonist İsrail'i buradan telin ediyoruz. Bu mübarek günün tüm İslam coğrafyasına başta Filistin, Irak ve Suriye , Afganistan, Pakistan, Mısır, Sudan, Yemen ve Bahreyn'e huzur getirmesini diler, Dünya Kudüs Günü'nü bize armağan eden o kutlu imama da rahmet diliyoruz" dedi.

Açıklamanın ardından İsrail bayrağının temsili resmini ateşe veren ve İsrail aleyhine slogan atan grup, tekbir getirerek alandan ayrıldı.