Dünyanın en uzun adamı Kösen'den Çev-Gön'e ziyaret

Dünyanın en uzun adamı Kösen'den Çev-Gön'e ziyaret
Dünyanın en uzun adamı Kösen'den Çev-Gön'e ziyaret
- Dünyanın en uzun adamı Sultan Kösen, Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği'ni (ÇEV-GÖN) ziyaret etti.

MARDİN (AA) - Dünyanın en uzun adamı Sultan Kösen, Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği'ni (ÇEV-GÖN) ziyaret etti.

''Dünyanın en uzun adamı'' unvanını 2 metre 51 santimetre boyu ile koruyan Mardinli Sultan Kösen, Menajeri Mehmet Veysi Bora ve Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Başkanı Mehmet Şerif Öter ile birlikte Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkan'ı Menduh Çakar'a ziyarette bulundu.

Burada konuşan Kösen, çevre gönüllüsü biri olarak Kızıltepe'de uzun yıllardır faaliyet gösteren Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği'nin çalışma ve etkinliklerini yakından takip ettiğini belirtti.

Herkesin, çevre konusunda duyarlı olması gerektiğini dile getiren Kösen, şöyle konuştu:

"Çevreyi seven ve önemseyen biriyim ve özellikle değerli dernek başkanımızın bölgemiz için hiçbir çıkar gözetmeden verdiği emeklerin ve çırpınışlarının ne kadar önemli ne kadar değerli olduğunu biliyorum ancak değerli başkanımızım bu çırpınışlarına hepimizin az da olsa bir destek vermesi gerekmektedir. Herkesin çevre konusunda derneğe yardım etmelerini tavsiye ediyorum. Bu gün Çev-Gön amblemli yeleği giyerek destek vermek istedim. İnşallah ilçeye, bölgeye ve hatta dünyaya önemli mesaj olur. Sağlıklı ve temiz bir çevre için yaşasın çevreye gönül veren insanlar."

Ziyaretlerinden ötürü Kösen ve Öter'e eden Çakar, "Derneğimizi ziyaret eden Sultan Kösen ve beraberindeki değerli zatlara, verdikleri destekler için teşekkür ediyorum. Bu ziyaret, bizim için çok önemli ve anlamlıdır. İnşallah bundan sonra da çalışma ve faaliyetlerimiz artarak devam edecektir" dedi. 


    ETİKETLER:

    çevre

    ,

    başkan