Engelliler iftarda buluştu

Engelliler iftarda buluştu
Engelliler iftarda buluştu
- Engelliler, Kızıltepe Kaymakamlığı ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

MARDİN (AA) - Engelliler, Kızıltepe Kaymakamlığı ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

Bir düğün salonunda verilen, Kur'an-ı Kerim ve duaların okunmasıyla başlayan iftar, çeşitli etkinliklerle devam etti.

İftar programı, Suriye 'deki iç savaştan kaçarak Kızıltepe'ye gelen engelli Ahmet  Ebu Hemde'nin "Memleket İsterim" adlı şiiri okuması, def eşliğinde ilahilerin okunması ve Hacivat ile Karagöz oyununun sergilenmesiyle devam etti.

Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, yaptığı konuşmada, başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu günahların affı olan Ramazan ayının günahların affı olan kısmına doğru ilerlediklerini belirtti.

Engelliler Gününü beklemeksizin sürekli engellilere destek olmaya çalıştıklarını dile getiren Ermiş, şöyle konuştu:

"Artık engellilerle olan iftar programının geleneksel olduğunu düşünüyorum. Geçen sene de yapmıştık. Bu sene de yaptık. Bundan sonra da her Ramazanda inşallah kaymakamlık tarafından gerçekleştirilir. Engelli basketbol takımına destek olduk. Hayalimizde bir engelli yaşam merkezi yapmak var. Bize kısmet olmasa bizden sonraki arkadaşlara inşallah nasip olur. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum."

Tayinin Tokat'ın Zile ilçesine çıktığını ifade eden Ermiş, herkesten helallik diledi.

Kaymakamı Ermiş'e Halk Eğitimim Müdürü Mehmet Hadi Gökdemir ve Kızıltepe Engellilerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Türkan Yılmaz tarafından plaket verildi.

Kaymakam Ermiş ise, 14 engelliye tekerlekli sandalyelerini dağıttı.

Kızıltepe Engellilerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Türkan Yılmaz, herkese katılımlarından dola teşekkür ederek, Ramazan ayının hayır ve bereket getirmesini diledi.