Felçli Dağ'a Kızıltepe Kaymakamı Ermiş sahip çıktı

Felçli Dağ'a Kızıltepe Kaymakamı Ermiş sahip çıktı
Felçli Dağ'a Kızıltepe Kaymakamı Ermiş sahip çıktı
- Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Kızıltepe'de yaşayan ve 9 yaşından beri felçli olan Mizgin Dağ'a sahip çıkarak tedavisini üstlendi.

MARDİN (AA) - Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Kızıltepe'de yaşayan ve 9 yaşından beri felçli olan Mizgin Dağ'a sahip çıkarak tedavisini üstlendi. 

Berçem Mahallesinde annesiyle yaşayan Mizgin Dağ'ın (20) durumunu öğrenen Ermiş, Dağ ailesinin evini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Ziyaretten sonra açıklama yapan Ermiş, yaptığı açıklamada, Dağ'ın tüm tedavi masraflarının kaymakamlık tarafından karşılanacağını ve tedavisine yurt dışında devam edilmesi durumunda da destek vereceklerini belirtti.

Kaymakam Ermiş, "9 yaşında felç geçiren şu an felçli ve yatalak durumda olan Mizgin Dağ kardeşimizi ziyaret ettik. Vakıf müdürü, başhekim ve sosyal hizmetler müdürü ile eve gelerek ziyaret ettik. Durumunu öğrendikten sonra kızımızı hastaneye aldırdık. Ne gerekiyorsa yapma sözü verdik. Mizgin kardeşimize acil şifalar diliyoruz" dedi.  

Kızıltepe Devlet Hastanesi kaldırılarak tedavisine başlanan Mizgin Dağ, doğuştan anomali omirilik problemi olduğu için 9 yaşındayken geçirdiği ameliyat sonrası felç geçirmiş ve 9 yaşından beri yatalak halde yaşıyor.

Bakımı annesi tarafından yapılan Dağ, 15 defa ameliyat olmasına rağmen sağlığında bir gelişme kaydedilmedi.