Gazetecilik kursuna katılanlara sertifika verildi

Gazetecilik kursuna katılanlara sertifika verildi
Gazetecilik kursuna katılanlara sertifika verildi
- Mardin Gazeteciler Derneği ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nce düzenlenen gazetecilik kursuna katılan 33 kursiyere sertifikaları verildi.

MARDİN (AA) - Mardin Gazeteciler Derneği ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nce düzenlenen gazetecilik kursuna katılan 33 kursiyere sertifikaları verildi.

Mardin Gazeteciler Derneği'nde düzenlenen törene katılan Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, kursiyerlerin düzenlenen bu kurs sayesinde gazetecilerle bir arada olarak mesleği daha yakından tanıma fırsatı bulduklarını belirtti.

Muhabirliğin önemli bir meslek olduğunu vurgulayan Koçak, "Muhabirlik, toplumu bilgilendirme açısından oldukça önemli bir kamu hizmetidir. Etik kuralların çerçevesinde işleyen bir meslektir. Eskiye nazaran teknolojinin yardımıyla basında çok iyi duruma geldik" şeklinde konuştu. 

Mardin Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Çelik, gençlerden yoğun talep geldiği için bu kursu açma kararı aldıkladıklarını ve bir ay boyunca 5'i kız olmak üzere toplam 33 kişiye kurs verdiklerini kaydetti.

Konuşmaların ardından Vali Koçak, kursiyerlere sertifakalarını verdi ve kursiyerlerle günün anısına fotoğraf çektirdi.

Törene, Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, Mardin il Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan, Mardin Jandarma Alay Komutanı Albay Alaaddin Karsavuran, kamu kurum temsilcileri, eğitmenler ve kursiyerler katıldı.