Gaziler Günü

Gaziler Günü
Gaziler Günü
MARDİN (AA) -  Midyat ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla çelenk sunma töreni yapıldı.Gün dolayısıyla Hükümet Konağı Meydanı'nda düzenlenen...

MARDİN (AA) -  Midyat ilçesinde 19 Eylül  Gaziler Günü dolayısıyla çelenk sunma töreni yapıldı.

Gün dolayısıyla Hükümet Konağı Meydanı'nda düzenlenen törende Atatürk Anıtı'na çelenk sunularak, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapan Piyade Üsteğmen Hasan Oğulcu, gaziler gününde, savaş meydanlarında canını ortaya koyarak aziz milletine ve vatanına hizmet eden gazilerin şeref günü olduğunu söyledi.

 

Gaziler adına konuşan gazi İsmail Çetin ise bu vatan uğruna başlarının dik, anlarının açık yaşamak için inandıkları değerler için tekrar savaşmaya ve şehit olmaya hazır olduklarını ifade etti.

Törene Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Tevfik Kurnaz, Belediye Başkan Yardımcısı Tevfik Baysal, şehit-gazi yakınları ve geçici köy korucuları katıldı.

Daha sonra Kaymakam Bingöl, gazileri makamında kabul ederek, bir süre görüştü.

Bingöl yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

"Sizler, vazifenin yapılması uğrunda gazi unvanı alarak vatanın, milletin ve bayrağın ne denli paha biçilmez değerler olduğunu ortaya koydunuz. Midyat'ın güvenliği için elinizden geldiğini yaptığınızın farkındayız. Bizler sizlere ne yapsak azdır."

 Konuşmanın ardından Bingöl gazilere hediye verdi.